Aktualności szkoły

Wystawa Body Worlds

Wystawa Body Worlds

W dniu 10 października uczniowie klasy 7 SP2 pod opieką p. Agnieszki Pierzchały, Joanny Burzyńskiej oraz Joanny Sygnet odwiedzili wystawę BODY WORLDS, która gościła ostatnio w Katowicach 6 lat temu. Autorem wystawy jest dr Gunthera von Agensa, który opracował nowatorską metodę konserwacji tkanki ludzkiej.

Wystawa wzbudziła wiele emocji oraz dała uczestnikom masę powodów do przemyśleń nad tym, co jedzą jak traktują swoje ciało (brak ruchu stosowanie używek) i jak reaguje po tym ich ciało. Była to niebywała okazja do zapoznania się z anatomią ludzkiego ciała, o której uczniowie będą uczyli się przez cały rok szkolny zgodnie z podstawą programową klas 7.

Uczniowie mogli dowiedzieć się oraz odkryć nieznane im do tond aspekty ludzkiej anatomii, fizjologii, zdrowia oraz zmian, jakie zachodzą w ciele każdego z nas od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po kres życia.

Na wystawie mogliśmy oglądać prawdziwe ludzkie ciała i ekscytujące instalacje multimedialne, pozwalające odkryć nam tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. ”Wiedza zdobyta na wystawie wyostrza poczucie własnej bezbronności oraz wartości własnego zdrowia jednocześnie ucząc jak lepiej dbać o siebie”.

PAŹ