Aktualności szkoły

#SzkołaPamięta

Uczniowie klas III b, V a oraz VII a z wychowawcami wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. Przedsięwzięcie  odbywa się corocznie przed listopadowym Świętem Zmarłych.  Wspominamy wówczas zarówno naszych bliskich, jak i  tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej oraz lokalnej. W ramach inicjatywy uczniowie klasy III b wykonywali prace plastyczne nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych. Klasa VII a zapalała znicze pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Zawierciu oraz Tablicą upamiętniająca 47 bojowników Konspiracyjnej OrganizacjiPłomień”. Uczniowie klasy V a porządkowali bezimienne i opuszczone groby na Cmentarzu Parafialnym, zapalali znicze pod Pomnikiem Niepodległości oraz na mogiłach osób zasłużonych dla społeczności lokalnej.

Nasza  placówka każdego roku  bierze udział w akcji, aby utrwalać w pamięci uczniów wydarzenia, postacie historyczne oraz okazywać szacunek bohaterom, którzy walczyli o  wolność kraju.

PAŹ