Aktualności szkoły

Ogólnopolski projekt językowy „Angielski jest fun-tastyczny”

Ogólnopolski projekt językowy „Angielski jest fun-tastyczny”

W bieżącym roku szkolnym w ramach koła zainteresowań z języka angielskiego uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie językowym „Angielski jest fun-tastyczny”. Celem projektu jest uświadomienie uczniom jak ważna jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi, zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego oraz uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się języka. Przez pierwsze dwa miesiące nauki uczniowie zdążyli już zrealizować kilka tematów z listy ciekawych propozycji na cały rok szkolny. Już na pierwszych zajęciach stworzyliśmy „A book about me”, dzięki której mieliśmy okazję lepiej się poznać. Uczniowie przygotowali  również karty obrazkowe z tematu „The alphabet”, poznając przy tym wiele nowych  słówek zaczynających się na każdą literkę alfabetu, obejrzeli prezentację na temat Wielkiej Brytanii i Anglii, dowiadując się wielu interesujących faktów na temat krajów anglojęzycznych. Co więcej mieliśmy okazję przygotować się do zbliżającego się konkursu z języka angielskiego oraz obchodzić  na wesoło „Dzień dyni”.
Starsze klasy z kolei w ramach koła przygotowują się do kilku nadchodzących konkursów z języka angielskiego oraz ćwiczą swoje umiejętności językowe w przydatnych sytuacjach życiowych jak np. wizyta u lekarza.  Staramy się również rozwijać umiejętność samodzielności w procesie uczenia się języka obcego oraz poszerzać zasób słownictwa, tworząc np. własne komiksy.

LIS