Aktualności szkoły

SUKCES NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE IT FITNESS TEST

SUKCES NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE IT FITNESS TEST

Dnia 16 listopada 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w  Katowicach odbyło się spotkanie na temat: „Fundusze Europejskie dla Edukacji. Nowe Szanse. Nowe możliwości. Nowa jakość”. Organizatorem spotkania był Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Naszą szkołę reprezentowali: dyrektor szkoły pani mgr Marlena Szczęśniak, nauczycielka pani Małgorzata Bomba oraz uczeń klasy VII a Mateusz Myca. Jednym z punktów konferencji było wręczenie nagród laureatom konkursu IT Fitness Test.

W dniach 18-31 października odbyły się na terenie całej Polski, organizowane przez Związek Cyfrowa Polska, we  współpracy z Samorządem Województwa Śląskiego  oraz  przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki,  badania testowe (IT Fitness Test 2023), diagnozujące poziom kompetencji cyfrowych uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. W rozwiązaniu testu  wiedzy i umiejętności cyfrowych wzięło udział 2514 uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego. Uczeń naszej szkoły Mateusz Myca, zajmując zaszczytne, pierwsze miejsce uzyskał tytuł laureata konkursu. Z rąk  członka Zarządu Województwa Śląskiego pana Krzysztofa Klimosza, wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Śląskiego pani Urszuli Koszutskiej i  radnej Sejmiku Województwa Śląskiego pani Doroty Konieczny-Simeli odebrał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Gratulujemy Mateuszowi sukcesu.

LIS