Aktualności szkoły

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a jego głównym celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Uczniowie klas młodszych świętowanie tegorocznego Dnia Życzliwości rozpoczęli od samego rana. Dzieci przyszły do szkoły ubrane w kolorze żółtym, który jest symbolem radości i optymizmu. Każda klasa przyozdobiła swoje drzwi własnoręcznie wykonaną, uśmiechniętą buźką, symbolizującą wzajemną życzliwość do siebie. Na lekcjach uczniowie pisali lub rysowali miłe życzenia i pozdrowienia dla swoich szkolnych kolegów i koleżanek.

Podsumowaniem dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Życzliwość w życiu codziennym”, w którym zwycięzcami zostali:

I miejsce NATALIA DUDA klasa II B

II miejsce ALEKSANDER KUBIAK klasa III B

III miejsce ALEKS SKORUPA klasa I A

Wyróżnienie ALICJA MACHURA klasa II A

Uczniowie z rąk Pani Dyrektor Marleny Szczęśniak oraz organizatorek konkursu Pani Lidii Kowalskiej i Katarzyny Celejowskiej otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!!!

Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

LIS