Aktualności szkoły

Finał konkursu ekologicznego

Finał konkursu ekologicznego

W dniu 7 marca 2024 r. o godzinie 9.30 na Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu odbył się finał konkursu ekologicznego pn. „ZAWIERCIE NAKRĘCA NA EKOLOGIĘ”, którego organizatorem jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Przed wyświetleniem filmu każda grupa zaprezentowała siebie oraz udzieliła informacji skąd pomysł na swój film oraz co ich zdaniem jest najważniejsze w dbaniu o środowisko.

Z naszej szkoły do finału zakwalifikowały się dwie grupy uczniów z klasy 7a:

• grupa dziewczyn: Aleksandra Mogiła, Karolina Słomka i Julita Idzikowska –w swoim filmie poruszyły temat złej segregacji odpadów oraz brak segregacji śmieci,

• grupa chłopców : Mateusz Myca i Dawid Rodak – w swoim filmie poruszyli temat spalania opon oraz brak oszczędzania energii elektrycznej co przyczynia się do powstawania; smogu, kwaśnych deszczy, efektu cieplarnianego.

Grupa chłopców zajęła III miejsce w konkursie pn. „ZAWIERCIE NAKRĘCA NA EKOLOGIĘ”

Serdecznie gratulujemy uczestnikom, i zachęcamy do dalszego rozwijania pasji reżyserskich, aktorskich i ekologicznych.