Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 223 75

SP2

Zawiercie

im. Stanisława
Szymańskiego

Szkoła

Logo serwisu.

Przedszkole

Logo serwisu.

Sport

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Aktualności

Podsumowanie akcji informacyjno-edukacyjnej „Wirusoochrona”

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podsumowanie akcji informacyjno-edukacyjnej „Wirusoochrona”

#lekcjaHigieny

#wirusoochrona

 

Uczniowie klas I-III przystąpili do akcji informacyjno-edukacyjnej „Wirusoochrona” realizowanej i organizowanej na terenie województwa śląskiego przez Państwowy Inspektorat Sanitarny. W trakcie zajęć dzieci pogłębiły wiedzę o:

  • prawidłowej higienie rąk,
  • podstawowych zasadach postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa,
  • podstawowych zasadach zdrowego stylu życia - prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna;
  • innych zasadach higienicznych (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych).

W czasie trwania akcji uczniowie na podstawie specjalnie przygotowanego scenariusza uczestniczyli w wielu ćwiczeniach i zadaniach. Dzieci poznały etapy mycia rąk wykorzystując plakat „Szkoła czystych rąk”. Następnie używając odpowiednich przyborów uczyły się prawidłowego mycia rąk w praktyce. Nie zabrakło piosenek i zabaw dydaktycznych o higienie. Uczniowie również poznali zasady zdrowego odżywiania – stworzyli własne piramidy żywienia oraz wykonali zwierzęta z warzyw i owoców. Dowiedzieli się także, które produkty zawierają najwięcej witamin potrzebnych do naszego rozwoju i wzrostu. Nie zapomnieliśmy o ruchu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dzieci uczestniczyły w opowieści rytmicznej „Turniej rycerski”, gdzie ruchem pokazywały treść historyjki. Zapoznały się także z wierszem – „powiedz Grypie STOP”. Na koniec zajęć odbyła się rozmowa podsumowująca - odniesienie się do sytuacji epidemiologicznej wywołanej przez koronawirusa. Nauczyciele zwrócili uwagę, że przestrzeganie zasad higieny prowadzi do zmniejszenia zachorowań również na grypę i przeziębienie. Omówili też zasady postępowania w razie złego samopoczucia i wzrostu liczby zakażonych. Dzieci otrzymały specjalną pracę domową - rozmowę z najbliższą rodziną, której celem było przekazanie zdobytych informacji na lekcji, a następnie wspólne wykonanie plakatu dowolną techniką – „Zdrowie w pigułce”.W zajęciach wykorzystane zostały materiały przygotowane przez Organizatora Akcji, a także autorskie przygotowane przez nauczycieli.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonej w szkole Akcji informacyjno - edukacyjnej "WIRUSOOCHRONA", podczas której wszyscy świetnie się bawiliśmy, a przy tym uzyskaliśmy i utrwaliliśmy bezcenną wiedzę, przydatną szczególnie w obecnym czasie.

14

PAŹ

2021

453

razy

czytano

365/912

sp2zawiercie.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.