Wspieramy fundację ADSUM

Wspieramy fundację ADSUM

21.12.2017r. wolontariuszki z klasy III „c” gimnazjum:Kaja Wierzbicka, Natalka Janeczek, Weronika Kocela i Patrycja Kot udały się do Fundacji ADSUM (z łacińskiego nazwa znaczy pomagać) mieszczącej się w Zawierciu przy ul. Marszałkowskiej 2. Na ręce prezesa - pani Danuty Nowickiej zostały przekazane pluszowe maskotki zbierane w ramach akcji wolontariatu przez naszych uczniów. Celem stowarzyszenia jest prowadzenie działalności wzakresiepomocy społecznej rodzinomnajuboższym. W okresie świątecznym z ramienia fundacji była wydawana żywność i  Mikołajowe paczki.Nasza charytatywność spotkała sięz ciepłym podziękowaniem ze strony Pani Danusi. Nasze pluszaki, jak zapewniła Pani Danusia, znajdą swoje miejsce w domach dzieci, które czekają na Gwiazdkę. Cieszymy się, że dołożyliśmy symboliczną „cegiełkę” do uśmiechu i radości dziecka.

STY