Lekcja aktywnej rehabilitacji w klasach starszych

Strona główna » Aktualności » Lekcja aktywnej rehabilitacji w klasach starszych

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Zajęcia odbywały się pod hasłem „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4- 16 lat poruszających się na wózkach inwalidzkich”.

Na początku spotkania omówiono przyczyny urazów rdzenia kręgowego oraz ich następstwa. W formie zabawy przedstawiono mechanizm powstawania urazów oraz zwrócono uwagę na ich wpływ na inne układy organizmu. Prowadzący zajęcia odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące między innymi prowadzenia samochodu odpowiednio przystosowanego do potrzeb osoby niepełnosprawnej ruchowo.  Uczniowie dowiedzieli się również, jakiej pomocy w codziennym życiu oczekują osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Zwrócono także uwagę na problem dotyczący barier architektonicznych, które utrudniają swobodne przemieszczanie się.

Przedstawiciele fundacji spotkali się również z uczniami klasy pierwszej.

Zajęcia utwierdziły nas w przekonaniu, że osoby poruszające się na wózkach mogą prowadzić aktywne życie i realizować swoje pasje.

data dodania: 2018-02-21 19:13:53