Prace badawcze do Sejmu Dzieci i Młodzieży

Strona główna » Aktualności » Prace badawcze do Sejmu Dzieci i Młodzieży

Kim był Mieczysław Niedziałkowski? - rekrutacja doSejmu Dzieci i Młodzieży

Aleksandra Krupa oraz Paweł Kmita to kandydaci z naszej szkoły na posłów XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. W związku z tematem tegorocznej sesji „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”uczniowie przestudiowali dostępne źródła informacji , aby zgromadzić wiedzę o Sejmie Ustawodawczym z 1919 roku. Ponieważ nasza szkoła mieści się przy ul. Niedziałkowskiego, wybór padł właśnie na tę postać. Nasi kandydaci uznali za zasadne sporządzenie biogramu posła Mieczysława Niedziałkowskiego. Korzystając z literatury, stron internetowych i materiałów archiwalnych, dowiedzieli się, jak wyglądały życie i działalność tego człowieka. Aby pogłębić wiedzę, zorganizowali również sondę uliczną oraz spotkanie z p. Marcinem Janeczkiem, doktorem nauk humanistycznych, który metodą wykładu zaprezentował rys historyczny niepodległej Polski i rolę, jaką w niej odegrał Mieczysław Niedziałkowski.Wsparcia udzieliła imteż Biblioteka Miejska, która udostępniła salę wykładową oraz materiały do zgromadzenia wiedzy wokół nurtującego ich zagadnienia. To była niezwykła lekcja historii.

Polecamy film relacjonujący spotkanie!

data dodania: 2018-04-16 22:01:12