Egzaminy gimnazjalne za Nami

Strona główna » Aktualności » Egzaminy gimnazjalne za Nami

Przez trzy kolejne dni od 18 do 20 kwietnia gimnazjaliści mierzyli się z egzaminami sprawdzającymi ich wiedzę i umiejętności. Pierwszego dnia pisali testy z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Kolejnego dnia przystąpili do egzaminu z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. W piątek sprawdzali się w językach nowożytnych, mając do wyboru język angielski lub niemiecki. To były trudne i stresujące dni, na szczęście są już za nami.

Egzaminy gimnazjalne odbywają się co roku na wiosnę i są obowiązkowe. Tegoroczne należą do przedostatnich w historii istnienia gimnazjów w związku z wprowadzoną reformą edukacji.  Przed naszymi gimnazjalistami wielkimi krokami zbliża się moment wyboru szkoły średniej, na co z pewnością będą miały wpływ wyniki z napisanych egzaminów.

Trzymamy kciuki i życzymy trafnych wyborów dalszej edukacji!

data dodania: 2018-04-26 13:08:43