Projekt Uniwersytetu Dzieci w klasie IB nowa

Strona główna » Aktualności » Projekt Uniwersytetu Dzieci w klasie IB

W dniu 4.12.2020r. uczniowie klasy 1b zrealizowali kolejną lekcję w ramach projektu „Uniwersytet Dzieci - Jak odczytywać emocje”? Zajęcia zostały przeprowadzone na platformie Teams i dotyczyły różnych rodzajów osobowości. Wprowadzeniem do zajęć było wykonanie przez uczniów rysunku zwierzątka, którym chciałyby być. Podczas zajęć online została wyświetlona bajka o czterech królewiczach, opowiedziana i skomentowana przez psychologa, Annę Pactwę. Każdy z bohaterów reprezentował inny rodzaj osobowości i różnie reagował na presję czasu związaną z szybkim pakowaniem się w podróż. Następnie dzieci zastanawiały się, jakie cechy charakteru mają zwierzęta – czy przypominają swoim  zachowaniem  nas – ludzi? Po tym ćwiczeniu uczniowie zobaczyli jeszcze fragment filmu „Zwierzogród”, w którym leniwce powolnie obsługiwały pospiesznego królika i lisa.

Na podstawie fragmentu filmu  wywnioskowali, że cechy osobowości wpływają na wykonywanie codziennych zadań i współpracę miedzy ludźmi. W podsumowaniu zajęć pierwszoklasiści zaprezentowali swoje rysunki – powiedzieli, jakie zwierzę i o jakich cechach wybrali, pod jakim względem są one podobne do nich. Końcowe wnioski stały się więc odpowiedzią na pytanie postawione  w początkowej fazie lekcji.

Nauka połączona z zabawą dostarczyła wiele radości .Pierwszoklasiści zrozumieli , że każdy z nas jest inny, ale potrzebny i tak samo ważny. Zauważyli też, że  klasa I b to metaforyczny „Zwierzogród”, w którym możemy zaobserwować osoby o różnych osobowościach, które uzupełniają się tworząc wspaniałą, wspólną całość.

data dodania: 2020-12-16 10:31:27