Akcja - Widzę na "6"

Strona główna » Aktualności » Akcja - Widzę na "6"

„Widzę na 6” to unikatowy, prozdrowotny program bezpłatnych badań przesiewowych wzroku dzieci urodzonych w latach 2009-2011. Celem programu jest zbadanie kondycji wzrokowej dzieci oraz wykrycie wszelkich nieprawidłowości w układzie wzrokowym, co pomoże w ich skorygowaniu, wyleczeniu lub usprawnieniu. Od listopada w naszej szkole dzieci uczęszczające do zawierciańskich szkół i przedszkoli będą miały możliwość, za zgodą rodziców, zbadania kondycji swojego wzroku. Wiele zaburzeń wzrokowych występujących u dzieci można korygować okularami lub ćwiczeniami wzrokowymi, co znacząco wpływa na rozwój dziecka. 80% wiedzy zdobywanej w szkole uwarunkowane jest prawidłowym widzeniem, a niewykryte w porę nieprawidłowości mogą opóźniać równy start dzieci i zdobywanie wiedzy. Im szybciej zostaną wykryte nieprawidłowości tym łatwiej i skuteczniej będzie można wdrożyć pomoc. Honorowy patronat nad badaniami objął Prezydent Miasta Zawiercie Witold Grim.

data dodania: 2017-11-06 22:23:48