Warsztaty językowe w teatrze „Korez”

Strona główna » Aktualności » Warsztaty językowe w teatrze „Korez”

Po raz kolejny grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach kształcących język obcy oraz rozwijających umiejętności językowe poprzez formę dramy. Pierwsza część spotkania była warsztatami, podczas których uczniowie w bardzo aktywny sposób uczestniczyli w tworzeniu przedstawienia teatralnego oraz samodzielnie angażowali się w przedstawianie scenek rodzajowych, które były następnie oceniane przez prowadzących zajęcia. Kolejna część był to spektakl, który miał formę interaktywnej gry zatytułowanej
” Szalona Nauka” i przedstawiał dwóch naukowców podróżujących w roku 2036 wehikułem czasu. Po katastrofie w roku 2017 lądują na Ziemi. Aby naprawić wehikuł czasu i kontynuować podróż, potrzebują pomocy ludzi z 2017 roku. Uczniowie musieli w pełni zaangażować się i wnieść swój wkład w to doświadczenie. Naprawienie wehikułu czasu wymagało wszechstronnej znajomości fizyki, chemii i psychologii tak, więc prowadzący musieli wykonywać eksperymenty na żywo z publicznością. Niewątpliwie umożliwiło to uczniom „zanurzenie się” w języku angielskim a oprócz zabawy i nauki uczniowie mieli możliwość zademonstrowania swoich zdolności do pracy zespołowej, myślenia lateralnego i przewodzenia energii elektrycznej.
Spektakl i warsztaty prowadzili Ross Mulkern i Nick Clowes.
Wyjazd na warsztaty zorganizowała mgr Małgorzata Radzka-Ćwiklińska a opiekunem grupy był mgr Krzysztof Bojanek.

data dodania: 2017-12-13 20:33:41