Aktualności szkoły

#SzkołaDoHymnu

#SzkołaDoHymnu

W dniu 10 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wspólnym śpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”.  Przedsięwzięcie odbyło się w  przededniu Narodowego Święta Niepodległości.

Przy tak wyjątkowej okazji warto przypomnieć, że „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech” została napisana przez Józefa Wybickiego w 1797 roku podczas pobytu Legionów w miejscowości Reggio Nell’Emilia, w ówczesnej  Republice Lombardzkiej. Stała się niezwykle popularnym utworem śpiewanym przez żołnierzy polskich zarówno w kraju, jak i  poza jego granicami. Przynosiła nadzieję i jednoczyła Polaków. Zbiorowe zaśpiewanie hymnu przyczyniło się do integracji społeczności szkolnej oraz  było  wyrazem  kultywowania polskich tradycji patriotycznych.

LIS