Aktualności szkoły

105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości dla Narodu Polskiego to jedno z najważniejszych świąt państwowych, tak bliskie sercom wszystkich Polaków. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał niepodległość. Polska powróciła do grona państw Świata. I chociaż droga do odzyskania niepodległości była bardzo długa to  dla Narodu Polskiego własne, suwerenne państwo wciąż pozostawało wartością nadrzędną.

11 listopada 1918 roku nastąpiło odzyskanie niepodległości. Z okazji 105 rocznicy tego wydarzenia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w uroczystej akademii, którą  przygotowały klasy: V a oraz V b. W czasie uroczystości przypomniane zostały znaczące wydarzenia z kart historii naszego kraju. Występujący odgrywali scenki, recytowali patriotyczne wiersze, a chór szkolny  zaśpiewał okolicznościowe pieśni. Społeczność uczniowska zgromadzona na sali gimnastycznej uświetniła wydarzenie szkolne odświętnym strojem oraz przygotowanymi kotylionami.

LIS