WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE EKOLOGICZNYM

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE EKOLOGICZNYM

Uczennice klasy VII a: Vivienne Labocha, Matylda Ciepichał, Nikola Więckowska, Roksana Bakalarczyk wzięły udział w  dwuetapowym konkursie: „Moje ekologiczne Zawiercie” organizowanym w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi. Celem konkursu było propagowanie idei selektywnego zbierania odpadów komunalnych i kształtowanie wrażliwości społeczno-ekologicznej. Organizatorem konkursu był Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego.

Siódmoklasistki pod opieką  szkolnych koordynatorów konkursu: pana Łukasza Mycy i pani Małgorzaty Bomby przygotowały makietę przestrzenną wykonaną z surowców wtórnych, a także odpadów komunalnych. Makieta przedstawiała naszą szkołę oraz fragment  historycznego osiedla robotniczego Towarzystwa Akcyjnego Zawiercie przy ulicy Niedziałkowskiego. Praca uczennic została zakwalifikowana do II etapu.

W dniu 11.06.2022 roku podczas Pikniku Ekologicznego uczestniczki konkursu zaprezentowały swoją pracę i opowiedziały zgromadzonym mieszkańcom miasta o technice wykonania oraz użytych materiałach. Nasze uczennice zdobyły wyróżnienie w konkursie. Otrzymały dyplomy  i atrakcyjne nagrody z rąk Prezydenta Miasta pana Łukasza Konarskiego. Nauczyciele otrzymali pisemne podziękowania.

Gratulujemy siódmoklasistkom.

CZE