Realizacja projektu POZNAJ POLSKĘ – wycieczka do Warszawy.

Realizacja projektu POZNAJ POLSKĘ – wycieczka do Warszawy.

Uczniowie klas: IV a, V a, V b, w dniach 9 i 10 listopada, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, w ramach realizacji Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn.: Poznaj Polskę.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Łazienek Królewskich, podziwiając Pomnik Chopina, pałac na Wodzie i Amfiteatr.  Kolejnym punktem programu była wizyta na  Zamku Królewskim i spacer ulicami Starego Miasta, w trakcie którego oglądaliśmy m.in.: pomnik Zygmunta III Wazy, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Kultury i Nauki. W drugim dniu zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie doświadczali, eksperymentowali i obserwowali różnorodne przestrzenie edukacyjne. Następnie przeszliśmy pod   Pomnik Syrenki na Powiślu, a później udaliśmy się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, aby odwiedzić kwatery powstańców, harcerzy oraz bohaterów lektury pt.: Kamienie na szaniec. Dzień zakończyliśmy wizytą na Stadionie Narodowym – bardzo istotnym punkcie dla naszych szkolnych piłkarzy i kibiców.

Czas spędzony w Warszawie był niezwykle intensywny, ale wrażenia oraz wiedza zdobyta podczas tej wycieczki pozostanie z nami na bardzo długo.

LIS