232 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

232 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, czyli nadrzędnego aktu prawnego określającego zasady działania państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.

Główne uroczystości związane z  232 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w Zawierciu na Placu im. Teodora Stosika. W obchodach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Flawia Labocha, Lena Dąbrowska, Bartłomiej Staszek, harcerz Jan de Pytno Flaczkiewicz oraz nauczyciel historii. Delegacja szkolna wysłuchała okolicznościowego przemówienia, występów artystycznych i złożyła biało-czerwoną wiązankę kwiatów pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza.