Uroczystość Pasowania na ucznia nowa

Strona główna » Aktualności » Uroczystość Pasowania na ucznia

30 września 2019 r. w naszej szkole odbyło się ,,Pasowanie na ucznia”.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Zawiercie pan Łukasz Konarski, Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły pan Andrzej Dąbkowski oraz Przewodnicząca Rady Przedszkola pani Katarzyna Noszczyk-Pabian.

Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym.

Do ,,Królestwa Szkołolandii” wprowadzili ich starsi uczniowie. Pierwszoklasiści zdali egzamin celująco. Udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.

Ślubowali ,,być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, dobrze się uczyć, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

Po ślubowaniu pan Prezydent i pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonali aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2.

Uroczyste ślubowanie złożyli również rodzice pierwszaków, aby wzorowo wypełniać rolę rodzica ucznia klasy pierwszej.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, a także słodkie rogi obfitości. Koniec uroczystości uwieńczona została wykonaniem pamiątkowych zdjęć klas pierwszych. Po części artystycznej uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami udali się do swoich kas na słodki poczęstunek.

Gratulujemy pierwszakom. Życzymy im, by każdy dzień spędzony w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie koleżanek, kolegów i pracowników szkoły.

data dodania: 2019-10-03 22:22:51