Koło gitarowe

Strona główna » Aktualności » Koło gitarowe

Zajęcia koła gitarowego odbywają się w każdy czwartek od godz. 13.30 do godz. 15.00

Uczestniczy w nich 12 osób  uczniów z naszej szkoły – z zerówki, klasy czwartej, siódmej oraz oddziały gimnazjalne z kl. II i III.

Grupa jest podzielona na: początkującą i zaawansowaną. Uczniowie poznają podstawy gry na gitarze, m.in.: niezbędne informacje o dźwiękach, rytmie, dynamice; wszystko o gitarze (budowa gitary, rodzaje gitar, jak trzymać gitarę, strojenie); nauka gry akordowej (co to są chwyty, wydobywanie akordów, chwyty barre, bicie, palcowanie); następnie zastosowanie w/w funkcji z wykorzystaniem umiejętności uderzania  w gitarę – rodzaje bić, przez co kształtują umiejętność poczucia rytmu – aktywność ruchową; sprawne   i szybkie zmienianie funkcji gitarowych; wykorzystanie zdobytych umiejętności w praktyce – nauka gry na konkretnych utworach muzycznych.Wiemy, iż nie wszyscy grają dla przyjemności, a trzeba przyznać, że to właśnie sama radość grania powinna być głównym bodźcem do gry.

Ponadto praca koła gitarowego rozwija zdolności u uczniów, umożliwiając własną inwencję twórczą, pozwalającą w przyszłości na wychodzenie poza środowisko lokalne.

Prowadząca zajęcia: mgr Joanna Rafalska

data dodania: 2017-09-30 11:03:58