Dzień Świętego Walentego w naszym przedszkolu nowa

Strona główna » Aktualności » Dzień Świętego Walentego w naszym przedszkolu

Święto zakochanych zajmuje bardzo ważne miejsce w kalendarzu uroczystości w naszym przedszkolu. To wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również przez dzieci.

Dla nich stanowi symbol przyjaźni i radości, płynący ze wspólnego przebywania.

W Przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 2, poprzedzają liczne przygotowania, podczas których nauczyciele i przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem dbają o stworzenie wyjątkowego klimatu. Atmosferę wzajemnej miłości i przyjaźni dopełnił wspólny akcent kolorystyczny w strojach dzieci. Oczywiście był to kolor miłości, czyli czerwony.

Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania wierszyków o miłości, rozmawialiśmy o historii i tradycji obchodzenia „ Dnia Świętego Walentego”- patrona zakochanych oraz o zwyczaju rozdawania walentynkowych kartek oraz drobnych prezencików osobom, które darzymy sympatią. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały upominki walentynkowe oraz laurki jako dowód przyjaźni, aby później móc je podarować ukochanej osobie. Dzień ten dostarczył wszystkim wielu wzruszeń. Pokazał jak dobrze i wesoło mogą ze sobą wszyscy spędzać czas.

data dodania: 2021-02-16 20:13:13