Harcerstwo w SP2 Zawiercie

Strona główna » Aktualności » Harcerstwo w SP2 Zawiercie

Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zawierciu powstała grupa harcerska, która rozpoczęła swoją działalność  2 października 2017roku. Osoby zaangażowane w działalność harcerską w naszej szkole to: prowadząca zbiórki Paulina Fidyk oraz Klaudia Artecka – gra na gitarze. Celem działalności harcerskiej jest kształtowanie osobowości młodego człowieka, jego rozwój intelektualny , społeczny, duchowy i fizyczny oparty na tworzeniu więzi międzyludzkich.

Pracujemy zgodnie z odpowiednią metodyką harcerską dostosowaną do wieku członków drużyny. Realizacja zadań odbywa się przede wszystkim na zbiórkach.

A najważniejsze zadania przed nami to:

-  zapoznanie z historią ZHP, zasadami działalności i współczesnym obliczem organizacji,  władzami ZHP, Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim,  systemem pracy i kierowania w drużynie,

- przedstawienie ceremoniału harcerskiego, musztry oraz zasad harcerskiego zachowania,

- zapoznanie z regulaminem mundurowym ZHP,

- urządzanie harcówki, kształcenie umiejętności pracy w grupie i nawyku odpowiedzialności za drugiego człowieka,

- szerzenie ideałów harcerskich i zachęcanie innych do wstąpienia w szeregi ZHP.

Posiadamy również własną harcówkę, którą powoli będziemy urządzać i przystosowywać do naszych potrzeb. Zawdzięczamy to Pani Dyrektor, dla której harcerstwo w naszej szkole jest ważną sprawą. W imieniu harcerzy pragniemy podziękować za wsparcie i pomoc przy tworzeniu przyszłej drużyny harcerskiej.

Opiekunami harcerzy są nauczyciele:  pani Joanna Rafalska oraz pan Radosław Cierpiński.

data dodania: 2017-11-01 22:20:03